| Varenummer : | AD8602DRZ-REEL |
|---|---|
| Producent / Mærke : | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Beskrivelse : | IC OPAMP GP 8.4MHZ RRO 8SOIC |
| RoHs Status : | Blyfri / RoHS-kompatibel |
| Mængde Tilgængelig | 50289 pcs |
| Dataark | AD8602DRZ-REEL.pdf |
| Spænding - Tilførsel, Single / Dual (±) | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Spænding - Indgangsforskydning | 1.3mV |
| Leverandør Device Package | 8-SOIC |
| Slew Rate | 6 V/µs |
| Serie | DigiTrim® |
| Emballage | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Andre navne | AD8602DRZ-REEL-ND AD8602DRZ-REELTR AD8602DRZREEL |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 125°C |
| Antal kredsløb | 2 |
| Monteringstype | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Blyfri Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Få båndbreddeprodukt | 8.4MHz |
| Detaljeret beskrivelse | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC |
| Nuværende - Forsyning | 750µA |
| Nuværende - Output / Channel | 50mA |
| Nuværende - Input Bias | 0.2pA |
| Basenummer | AD8602 |
| Forstærker Type | General Purpose |