| Varenummer : | AD8607ARZ-REEL7 |
|---|---|
| Producent / Mærke : | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Beskrivelse : | IC OPAMP GP 400KHZ RRO 8SOIC |
| RoHs Status : | Blyfri / RoHS-kompatibel |
| Mængde Tilgængelig | 22196 pcs |
| Dataark | AD8607ARZ-REEL7.pdf |
| Spænding - Tilførsel, Single / Dual (±) | 1.8 V ~ 5 V, ±0.9 V ~ 2.5 V |
| Spænding - Indgangsforskydning | 12µV |
| Leverandør Device Package | 8-SOIC |
| Slew Rate | 0.1 V/µs |
| Serie | - |
| Emballage | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Andre navne | AD8607ARZ-REEL7-ND AD8607ARZ-REEL7TR AD8607ARZREEL7 |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 125°C |
| Antal kredsløb | 2 |
| Monteringstype | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid | 7 Weeks |
| Blyfri Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Få båndbreddeprodukt | 400kHz |
| Detaljeret beskrivelse | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC |
| Nuværende - Forsyning | 40µA |
| Nuværende - Output / Channel | 70mA |
| Nuværende - Input Bias | 0.2pA |
| Basenummer | AD8607 |
| Forstærker Type | General Purpose |