| Varenummer : | ADXL001-500BEZ-R7 |
|---|---|
| Producent / Mærke : | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Beskrivelse : | ACCELEROMETER 500G ANALOG 8CLCC |
| RoHs Status : | Blyfri / RoHS-kompatibel |
| Mængde Tilgængelig | 4566 pcs |
| Dataark | ADXL001-500BEZ-R7.pdf |
| Spænding - Supply | 3.135 V ~ 6 V |
| Type | Analog |
| Leverandør Device Package | 8-LCC (5x5) |
| Serie | iMEMS® |
| Følsomhed (mV / g) | 2.2 |
| Følsomhed (LSB / g) | - |
| Emballage | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde | 8-CLCC |
| Output Type | Analog Voltage |
| Andre navne | ADXL001-500BEZ-R7TR |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Monteringstype | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Blyfri Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Funktioner | - |
| Detaljeret beskrivelse | Accelerometer X Axis ±500g 32kHz 8-LCC (5x5) |
| Basenummer | ADXL001 |
| båndbredde | 32kHz |
| Akse | X |
| Acceleration Range | ±500g |