| Varenummer : | LT1183CS#PBF |
|---|---|
| Producent / Mærke : | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Beskrivelse : | IC SW REG CCFL/LCD CONTRST16SOIC |
| RoHs Status : | Blyfri / RoHS-kompatibel |
| Mængde Tilgængelig | 6475 pcs |
| Dataark | LT1183CS#PBF.pdf |
| Spænding - Output | - |
| Spænding - Indgang | 3 V ~ 30 V |
| Leverandør Device Package | 16-SOIC |
| Serie | - |
| Emballage | Tube |
| Pakke / tilfælde | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Driftstemperatur | 0°C ~ 100°C |
| Antal udgange | 1 |
| Monteringstype | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid | 12 Weeks |
| Blyfri Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detaljeret beskrivelse | - Converter, CCFL, LCD Voltage Regulator IC 1 Output 16-SOIC |
| Basenummer | LT1183 |
| Applikationer | Converter, CCFL, LCD |