| Varenummer : | LT3008ITS8-1.5#TRMPBF |
|---|---|
| Producent / Mærke : | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Beskrivelse : | IC REG LINEAR 1.5V 20MA TSOT23-8 |
| RoHs Status : | Blyfri / RoHS-kompatibel |
| Mængde Tilgængelig | 18140 pcs |
| Dataark | 1.LT3008ITS8-1.5#TRMPBF.pdf2.LT3008ITS8-1.5#TRMPBF.pdf3.LT3008ITS8-1.5#TRMPBF.pdf4.LT3008ITS8-1.5#TRMPBF.pdf |
| Spændingsfald (Max) | 0.5V @ 20mA |
| Spænding - Udgang (Min / Fast) | 1.5V |
| Spænding - Udgang (Max) | - |
| Spænding - Indgang (Max) | 45V |
| Leverandør Device Package | TSOT-23-8 |
| Serie | - |
| Beskyttelsesfunktioner | Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity |
| Emballage | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde | SOT-23-8 Thin, TSOT-23-8 |
| PSRR | 65dB (120Hz) |
| Output Type | Fixed |
| Output Configuration | Positive |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 125°C |
| Antal regulatorer | 1 |
| Monteringstype | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid | 12 Weeks |
| Blyfri Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detaljeret beskrivelse | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.5V 20mA TSOT-23-8 |
| Strøm - Forsyning (Max) | 1.2mA |
| Nuværende - Quiescent (Iq) | 6µA |
| Nuværende - Output | 20mA |
| Kontrolfunktioner | Enable |
| Basenummer | LT3008 |