| Varenummer : | LT8362HDD#TRPBF |
|---|---|
| Producent / Mærke : | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Beskrivelse : | IC CONV DC/DC BOOST 2A 10DFN |
| RoHs Status : | |
| Mængde Tilgængelig | 7427 pcs |
| Dataark | 1.LT8362HDD#TRPBF.pdf2.LT8362HDD#TRPBF.pdf3.LT8362HDD#TRPBF.pdf4.LT8362HDD#TRPBF.pdf |
| Spænding - Udgang (Min / Fast) | - |
| Spænding - Udgang (Max) | 60V (Switch) |
| Spænding - Indgang (Min) | 2.8V |
| Spænding - Indgang (Max) | 60V |
| Topologi | Boost, SEPIC |
| Synkron Rectifier | - |
| Leverandør Device Package | 10-DFN (3x3) |
| Serie | - |
| Emballage | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde | 10-WFDFN Exposed Pad |
| Output Type | Fixed |
| Output Configuration | Positive |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Antal udgange | 1 |
| Monteringstype | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Fungere | Step-Up |
| Frequency - Switching | 300kHz ~ 2MHz |
| Detaljeret beskrivelse | Boost, SEPIC Switching Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2A (Switch) 10-WFDFN Exposed Pad |
| Nuværende - Output | 2A (Switch) |
| Basenummer | LT8362 |