| Varenummer : | LTC2145IUP-14#PBF |
|---|---|
| Producent / Mærke : | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Beskrivelse : | IC ADC DUAL 14BIT 125MSPS 64-QFN |
| RoHs Status : | Blyfri / RoHS-kompatibel |
| Mængde Tilgængelig | 521 pcs |
| Dataark | LTC2145IUP-14#PBF.pdf |
| Spænding - Forsyning, Digital | 1.7 V ~ 1.9 V |
| Spænding - Supply, Analog | 1.7 V ~ 1.9 V |
| Leverandør Device Package | 64-QFN (9x9) |
| Serie | - |
| Prøveudtagningshastighed (pr. Sekund) | 125M |
| Reference Type | External, Internal |
| Forhold - S / H: ADC | 1:1 |
| Emballage | Tube |
| Pakke / tilfælde | 64-WFQFN Exposed Pad |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C |
| Antal indgange | 2 |
| Antal bitter | 14 |
| Antal A / D-omformere | 2 |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid | 14 Weeks |
| Blyfri Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Type | Differential |
| Funktioner | Simultaneous Sampling |
| Detaljeret beskrivelse | 14 Bit Analog to Digital Converter 2 Input 2 Pipelined 64-QFN (9x9) |
| Data Interface | LVDS - Parallel, Parallel |
| Konfiguration | S/H-ADC |
| Basenummer | LTC2145 |
| Arkitektur | Pipelined |