| Varenummer : | LTC2635CMSE-HZ12#PBF |
|---|---|
| Producent / Mærke : | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Beskrivelse : | IC DAC 12BIT I2C QUAD 10MSOP |
| RoHs Status : | Blyfri / RoHS-kompatibel |
| Mængde Tilgængelig | 6860 pcs |
| Dataark | LTC2635CMSE-HZ12#PBF.pdf |
| Spænding - Forsyning, Digital | 5V |
| Spænding - Supply, Analog | 5V |
| Leverandør Device Package | 10-MSOP-EP |
| Afregningstid | 5µs (Typ) |
| Serie | - |
| Reference Type | External, Internal |
| Emballage | Tube |
| Pakke / tilfælde | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Andre navne | LTC2635CMSEHZ12PBF |
| Driftstemperatur | 0°C ~ 70°C |
| Antal D / A-konvertere | 4 |
| Antal bitter | 12 |
| Monteringstype | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid | 16 Weeks |
| Blyfri Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| INL / DNL (LSB) | ±1, ±1 (Max) |
| Differential Output | No |
| Detaljeret beskrivelse | 12 Bit Digital to Analog Converter 4 10-MSOP-EP |
| Data Interface | I²C |
| Basenummer | LTC2635 |
| Arkitektur | - |