| Varenummer : | LTC3736EUF-2#TRPBF |
|---|---|
| Producent / Mærke : | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Beskrivelse : | IC REG CTRLR BUCK 24QFN |
| RoHs Status : | Blyfri / RoHS-kompatibel |
| Mængde Tilgængelig | 7720 pcs |
| Dataark | LTC3736EUF-2#TRPBF.pdf |
| Spænding - Supply (Vcc / Vdd) | 2.75 V ~ 9.8 V |
| Topologi | Buck |
| Synkron Rectifier | Yes |
| Leverandør Device Package | 24-QFN (4x4) |
| Serie | - |
| Serielle grænseflader | - |
| Emballage | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde | 24-WFQFN Exposed Pad |
| Output Type | Transistor Driver |
| Outputfaser | 2 |
| Output Configuration | Positive |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Antal udgange | 2 |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid | 10 Weeks |
| Blyfri Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Fungere | Step-Down |
| Frequency - Switching | 300kHz ~ 750kHz |
| Duty Cycle (Max) | 100% |
| Detaljeret beskrivelse | Buck Regulator Positive Output Step-Down DC-DC Controller IC 24-QFN (4x4) |
| Kontrolfunktioner | Current Limit, Enable, Power Good, Soft Start, Tracking |
| Ursynkronisering | Yes |
| Basenummer | LTC3736 |