| Varenummer : | LTC6258HDC#TRPBF |
|---|---|
| Producent / Mærke : | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Beskrivelse : | IC OP AMP SNGL 1.3MHZ RR 6DFN |
| RoHs Status : | Blyfri / RoHS-kompatibel |
| Mængde Tilgængelig | 17774 pcs |
| Dataark | LTC6258HDC#TRPBF.pdf |
| Spænding - Tilførsel, Single / Dual (±) | 1.8 V ~ 5.25 V |
| Spænding - Indgangsforskydning | 400µV |
| Leverandør Device Package | 6-DFN (2x2) |
| Slew Rate | 0.24 V/µs |
| Serie | - |
| Emballage | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde | 6-WFDFN Exposed Pad |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 125°C |
| Antal kredsløb | 1 |
| Monteringstype | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Blyfri Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Få båndbreddeprodukt | 1.3MHz |
| Detaljeret beskrivelse | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 6-DFN (2x2) |
| Nuværende - Forsyning | 20µA |
| Nuværende - Output / Channel | 10mA |
| Nuværende - Input Bias | 75nA |
| Basenummer | LTC6258 |
| Forstærker Type | General Purpose |