| Varenummer : | OP400HS |
|---|---|
| Producent / Mærke : | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Beskrivelse : | IC OPAMP GP 500KHZ 16SOIC |
| RoHs Status : | Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel |
| Mængde Tilgængelig | 5199 pcs |
| Dataark | OP400HS.pdf |
| Spænding - Tilførsel, Single / Dual (±) | ±3 V ~ 18 V |
| Spænding - Indgangsforskydning | 80µV |
| Leverandør Device Package | 16-SOIC |
| Slew Rate | 0.15 V/µs |
| Serie | - |
| Emballage | Tube |
| Pakke / tilfælde | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Output Type | - |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C |
| Antal kredsløb | 4 |
| Monteringstype | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Blyfri Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Få båndbreddeprodukt | 500kHz |
| Detaljeret beskrivelse | General Purpose Amplifier 4 Circuit 16-SOIC |
| Nuværende - Forsyning | 600µA |
| Nuværende - Input Bias | 750pA |
| Basenummer | OP400 |
| Forstærker Type | General Purpose |